Skype: uta.al | E-mail: rezervo@uta.al | Telefon: +355692030133
 

Bari – Matera – Capaccio – Napoli – Capri – Salerno

 • Destination: Itali
 • Duration: 5 days
 • Departs: 11/03/2019
 • Price: €260

Dita I Takimi me grupin tek stacioni i trenit në Durrës në orën 19:00. Prezantimi me itinerarin dhe përgatitja për tu imbarkuar në tragetin e linjës Durres – Bari. Mbas procedurave të kalimit të kufirit imbarkohemi dhe sistemohemi ne traget. Mbrëmjen mund ta kalojmë në një nga baret e anijes. Dita II Mbërritja në portin […]

Book Now Ask a Question

Dita I

Takimi me grupin tek stacioni i trenit në Durrës në orën 19:00. Prezantimi me itinerarin dhe përgatitja për tu imbarkuar në tragetin e linjës Durres – Bari. Mbas procedurave të kalimit të kufirit imbarkohemi dhe sistemohemi ne traget.
Mbrëmjen mund ta kalojmë në një nga baret e anijes.

Dita II

Mbërritja në portin e Barit në mëngjes dhe nisja për në qytetin karakteristik të Materas. Matera është një nga qytetet më interesante të zonës së Basilikatës. Qyteti i vjetër është i gjithi i ndërtuar rrëzë një kodre dhe shtëpitë ngjasojnë me shpella të ndërtuara në thellësi të kësaj kodre. Në qytet dallohen shenja të jetesës që në epokën e paleolitit.
Mbas vizitës nëpër rrugicat e këtij qyteti drejtohemi për në Cappacio.
Në mbrëmje sistemimi në Hotel dhe në orët e vona natë e organizuar në një nga clubet më të bukura të zonës.

Dita III

Pas mengjesit ne hotel nisemi per ne qytetin e Pizzave dhe Makaronave, Napoli. Ketu do te vizitojme:

 • > Spaccanapoli, rruga qe lidh lagjen Spanjolle me lagjen Forcella
 • > Pallati mbreteror i Napolit
 • > Muzeu Arkeologjik
 • > Nentoka e Napolit
 • > Capella Sansevero e cristo velato
 • > Thesari i San Genaro-s
 • > Castel Nuovo

Mbas vizitës në këtë qytet të mrekullueshëm i drejtohemi një nga ishujve më romantik të globit, Ishulli i Caprit. Vizita në këtë ishull është parashikuar për rreth 3 orë. Mund të përfitoni dhe nga koha e lirë për të drekuar dhe për të blerë souvenire. Më pas marrim përsëri anijen dhe i drejtohemi sërisht Napolit për t’u drejtuar më pas për në Salerno.
Sistemimi në hotel. Mbrëmja e organizuar në një nga klubet më të bukur të zonës.

Dita IV

Mëngjesi në hotel. Vizitë në qytetin e Salernos ku do kemi mundësi të shohim:

 • > Lungomare
 • > Qendra historike
 • > Kopshti i Minerves
 • > Keshtjella Arechi
 • > Muzeu i letres

Mbas kësaj vizite i drejtohemi qytetit të barit për të bërë imbarkimin në anije për t’ju drejtuar Durrësit.

Dita V

Mbërritja në Durrës.

Fundi i shërbimit tonë!!!

 

Të përfshira:Të papërfshira:Kalendari i Nisjeve:
 • >> Udhëtimi me autobuz komod përgjatë të gjithë udhëtimit
 • >> Akomodimi në hotel
 • >> Mëngjesi
 • >> Biletat e tragetit Durres – Bari – Durres
 • >> Shëtitje ne Napoli
 • >> Shëtitje ne Matera
 • >> Shëtitje ne Salerno
 • >> Sigurim shëndeti në udhëtim për të gjithë ditët
 • >> Shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimit
 • Hyrjet ne muzeume
 • x Gjithçka që nuk është përmendur në rubrikën “Të Përfshira”
 • Date: 11 Mars DISPONIBEL
 • Date: 15 Prill DISPONIBEL
 • Date: 20 Maj DISPONIBEL
 • Date: 21 Tetor DISPONIBEL
 • Date: 25 Nentor DISPONIBEL
 • error: Content is protected !!