Skype: uta.al | E-mail: rezervo@uta.al | Telefon: +355692030133
 

Bari – Alberobello – Taranto – Zoo Safari

 • Destination: Itali
 • Duration: 4 days
 • Departs: 12/03/2020
 • Price: €220

Dita I Takimi me grupin tek stacioni i trenit në Durrës në orën 19:00. Prezantimi me itinerarin dhe përgatitja për tu imbarkuar në tragetin e linjës Durrës – Bari. Mbas procedurave të kalimit të kufirit imbarkohemi dhe sistemohemi në traget. Mbrëmjen mund ta kalojme në një nga baret e anijes. Dita II Mbërritja në portin […]

Book Now Ask a Question

Dita I

Takimi me grupin tek stacioni i trenit në Durrës në orën 19:00. Prezantimi me itinerarin dhe përgatitja për tu imbarkuar në tragetin e linjës Durrës – Bari. Mbas procedurave të kalimit të kufirit imbarkohemi dhe sistemohemi në traget.
Mbrëmjen mund ta kalojme në një nga baret e anijes.

Dita II

Mbërritja në portin e Barit në mëngjes dhe nisja për në qytetin karakteristik të Alberobello-s. Alberobello është e famshme për shtepitë karakteristike të quajtura “trulli”, të ndërtuara në formën e piramidave konike me gurë të limuar të zonës. Është një aderti prehistorik i cili akoma përdoret në këtë zonë. Është pasuri e UNESCO-s. Përgjatë të gjithë shëtitjes në këtë qytet kemi shumë mundesi për souvenire të ndryshme.
Më pas i drejtohemi qytetit bregdetar të Tarantos. Me një shtrirje detare prej 140 km, Taranto është një nga qytetet e rajonit të Puglias që tërheq turistë gjatë gjithe vitit, sidomos në periudhën e nxehtë të verës. Në Taranto do të vizitojmë:

 • > Qytetin e Vjetër
 • > Muzeun Arkeologjik i Tarantos
 • > Kalaja Aragonesë ose e njohur ndryshe si Castel Sant’ Angelo
 • > Katedralen e qytetit
 • > Shëtitje me anije nëpër të dy detet, deti i vogel dhe deti i madh (fakultative)
 • > Ura e rrotullueshme

Në mbrëmje sistemimi në Hotel dhe në orët e vona nate e organizuar në një nga clubet më të bukura të zonës.

Dita III

Pas mëngjesit në hotel nisemi për në parkun e argëtimit “Zoo Safari” ku vizituesit mund të admirojnë natyrën e egër. Një udhetim që zgjat për rreth 3 ore brenda në xhungël ku te gjitha kafshët janë të lira të afrohen pranë jush dhe të fotografohen.
Mbas kësaj vizite që të lë pa frymë i drejtohemi një nga qendrave tregtare më të mëdha të zonës per tu shlodhur dhë për të bërë shooping. Këtu mund të përfitojmë dhe për të drekuar. Në mbrëmje i drejtohemi përsëri portit të Barit për të kryer procedurat e imbarkimit dhe sistemimit në traget.

Dita IV

Mbërritja në portin e Durrësit në mëngjes.

Fundi i shërbimit tonë!!!

 

Të përfshira:Të papërfshira:Kalendari i Nisjeve:
 • >> Udhëtimi me autobuz komod përgjatë të gjithë udhëtimit
 • >> Akomodimi në hotel me 3*
 • >> Mëngjesi
 • >> Biletat e tragetit Durres – Bari – Durres
 • >> Shëtitje ne pikat historike ne Taranto
 • >> Shëtitje ne pikat historike ne Alberobello
 • >> Shëtitje ne Zoo Safari
 • >> Sigurim shëndeti në udhëtim për të gjithë ditët
 • >> Shoqërues shqiptar gjatë gjithë udhëtimit
 • Hyrjet ne muzeume
 • x Gjithçka që nuk është përmendur në rubrikën “Të Përfshira”
 • Date: 12 Mars – DISPONIBEL
 • Date: 24 Shtator –  DISPONIBEL
 •  Date: 22 Tetor –  DISPONIBEL
 • Date: 26 Nentor –  DISPONIBEL
 • error: Content is protected !!