Skype: uta.al | E-mail: rezervo@uta.al | Telefon: +355692030133
 
Antalya

Antalya


Ajo është e rrethuar nga katër dete, prandaj që nga pranvera deri në vjeshtë ka kushte të shkëlqyeshme për pushime. Ka edhe mrekulli natyrore interesante, peizazhe si dhe monumente historike, të cilat ju mund t’i zbuloni nëpërmjet ekskursioneve. Turqia ofron hotele të kategorive të larta me pesë yje, por edhe hotele mesatare, por që të gjitha me shërbime të nivelit të lartë, ambiente të bukura dhe atmosferë relaksuese dhe të këndshme!

Rezervo

Avion
Transferte
Hotel
Siguracion
Budva

Budva


Budva eshte metropoli i turizmit ne Mal te Zi fale numrit te madh te plazheve te mrekullueshme, te cilet e bejne kete vend nje nga destinacionet me te deshirueshme. Pervec bukurive natyrore, Budva eshte e pasur dhe me monumente historike. Budva ka nje bregdet 21 km te gjate me 17 plazhe. Eshte midis gjireve me te bukur ne bote dhe bukuria e saj nuk do tju lere indiferent.


Rezervo

Hotel
Siguracion
Dubai

Dubai


Nese pelqeni pa fund qendrat tregtare, parqet tematike dhe ndertesat mahnitese, eshte e sigurte qe ne Dubai nuk do merziteni asnjehere. Por Dubai rezervon vende te vecanta dhe per ata qe duan qetesi me plazhet e panumerta, larg kaosit te qytetit. Edhe pse Dubai ofron plazhe fantastike ju kujtojme qe te tregoni kujdes nga dielli i forte.


Rezervo

Avion
Hotel
Siguracion
Sardegna

Sardegna


Sardegna shpesh perkufizohet si parajsa e vogel ne zemer te Mesdheut. Brigjet e saj si dhe plazhet e mrekullueshme jane deshmitare te kesaj embleme. Eshte nje ishull shume i madh dhe i gjithi per tu eksploruar i pershtatshem per te gjithe turistet te apasionuar pas artit, kultures, plazheve, relaksit, jetes se nates etj.Rezervo

Avion
Hotel
Siguracion
Dubrovnik

Dubrovnik


Dubrovnik, ose ndryshe e njohur si Raguza Veneciane, eshte nje nga destinacionet me interesante gjate gjithe vitit. Pervec qytetit te vjeter me monumentet e saj historike, dubrovniku eshte i njohur dhe per plazhet e saj me ujin e kristalte dhe jeten e nates. Cdo turist mund te shlodhet e relaksohet ne kete bukuri natyrore kaq prane vendi tone.


Rezervo

Hotel
Siguracion
Halkidiki

Halkidiki


Thone qe ne asnje vend tjeter ne Greqi nuk mund te gjesh plazhe si ato ne Halkidiki. Kjo zone ka kombinimin perfekt te shkelqimit Grek, pejsazheve te paprekura, plote ngjyra dhe arome. Kjo natyre e mrekullueshme nderthuret me artin e gatimit te zones. Mund te shijoni nga plazhet moderne deri tek gjiret e shpellat te pa eksploruara.


Rezervo

Hotel
Siguracion
Korfuz

Korfuz


E gjalle, me shije aristokratike, e pasur me histori, Korfuzi nuk ofron vetem pushime ne plazh por ju jep mundesine qe te zhyteni dhe ne te kaluaren e lavdishme te ketij qyteti. Kudo vihet re nje nderthurje i stileve arkitekturore Venezian, Anglez dhe Francez pervec stilit bizantin te kishave. Peisazhi nuk eshte asnjehere monoton dhe perendimi eshte nje mrekulli me vete.


Rezervo

Hotel
Siguracion
Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh


Sharm el Sheikh është rezorti kryesor i Egjiptit në fund të Gadishullit Sinai në Detin e Kuq. Zona e rezortit është një destinacion shumë popullor për pushuesit Europianë, për shumë arsye. Fluturime direkte dhe me kosto të ulët nga e gjithë Europa, e bëjnë Sharm el sheikh një destinacion lehtësisht të aksesueshëm dhe të rehatshëm. Sharm el Sheikh konsiderohet si një nga destinacionet më të mira për zhytje në botë. Uji është i pastër si kristal, i ngrohtë dhe plot kripë dhe bota e nënujëshme është një kontrast i madh me shkrëtëtirën pa jetë që e rrethon.

Rezervo

Avion
Transferte
Hotel
Siguracion
Lefkada

Lefkada


Eshte nje nga ishujt me te medhenj ne detin Jon si dhe ne te gjithe Greqine. Ai eshte vetem 150 Km larg nga kufiri me Shqiperine dhe mund te arrihet me rruge tokesore. Eshte i famshem per plazhet e saj me rere te bardhe. Ne brendei te ishullit mund te zbuloni dhe shume monumente e vepra historike te cilat gjenden ne cdo cep te ishullit.


Rezervo

Hotel
Siguracion
Palma De Mallorca

Palma De Mallorca


Turizimi filloi të zhvillohej gjatë viteve 1950-të, dhe që prej asaj periudhe e deri në ditët e sotme ai është një prej faktorëve kryesorë të zhvillimit të ekonomisë. Ajo është ktyer në një prej destinacioneve më të preferuara të turistëve nga e gjithë bota, duke qenë se është një prej vendeve më të bukur në botë dhe që ofron një gamë të gjerë atraksionesh, edhe pse gjëja e parë që të vjen ndërmend kur përmendet ajo është, plazhi.


Rezervo

Avion
Hotel
Siguracion
Rhodos

Rhodos


Vendi ideal si per ata qe kerkojne relax, si dhe per ata qe kerkojne aventura. Fale pozicionit te saj strategjik Rhodos ka qene nje pike e rendesishme gjate gjithe historise se saj. Prej nga ketu mund te vizitoni te gjithe ishujt qe jane perreth.Rezervo

Avion
Hotel
Siguracion
Santorini

Santorini


IShulli i Santorinit eshte nje nga ishujt me te vecante ne bote per shkak te menyres si eshte krijuar. Ky eshte nga te vetmit ishuj vullkanik ne bote qe jo vetem eshte i banuar por ka dhe nje turizem fantastik. Kudo qe te levizni neper ishull do te vereni arkitekturen e shtepive te lyera me te bardha dhe cati blu, tipike tradicionale greke.Rezervo

Avion
Hotel
Siguracion
Maldives

Maldives


Maldives perbehet nga 1192 ishuj te grupuar ne 26 atolls nga veriu ne jug, me nje siperfaqe prej 90.000 km² duke u bere nje nga vendet me te shperndara te botes.
Rezervo

Avion
Transferte
Hotel
Siguracion
Seychelles

Seychelles


Seichelles, e perbere nga 115 ishuj, njihet ne te gjithe boten per plazhet e bukura dhe diversitetin natyror qe nis nga pyjet e harlisur deri tek oqeani i kalter.
Rezervo

Avion
Transferte
Hotel
Siguracion
error: Content is protected !!